Browsing Tag

Rahem Sterling

Gjesti fisnik i Sterling, nuk e harron mikun e tij fatkeq

Rahem Sterling ka treguar edhe njëherë zemrën e tij të madhe. Sulmuesi i Mançester Sitit po zhvillon një sezon fantastik dhe gjendet në një formë shumë të mirë. 24-vjeçari i dhuroi 550 bileta ish-shkollës së tij disa ditë më parë. Ai…

Siti ka një shqetësim, Sterling emocionon 550 nxënës!

Mançester Siti po zhvillon një sezon fantastik. Djemtë e Guardiolës kanë fituar trofeun “Carabao Cup”, duke mposhtur Çelsin e Sarrit në finale dhe janë në garë për të gjithë kompeticionet ku marrin pjesë. Të shtunën luhet ndeshje…

Sterling nuk duron më: Racizmi fryhet nga gazetat, ja faktet!

Mançester Siti pësoi humbjen e parë në kampionat, duke u mposhtur përballë Çelsit në transfertë. Ndeshja përfundoi 2-0 për ekipin e Sarrit, ndërsa Rahem Sterling ishte pjesë e një episodi të shëmtuar. Sulmuesi i Sitit u ofendua me shprehje

Kontrata e re me Sitin, Sterling i ka idetë e qarta

Pep Guardiola e ka bërë të qartë se e do në ekip Rahem Sterling, ndërkohë që sulmuesi i Anglisë dhe Mançester Sitit është nën kontratë deri në verën e vitit 2020. “Qytetarët” kërkojnë të rinovojnë me të, ndërkohë që nga ana tjetër vetë…

Sterling fiton zemrat e të gjithëve, çfarë tatuazhi!

Rahem Sterling e nisi sezonin e ri në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar një gol fantastik në përballjen me Arsenalin. Mançester Siti i tij ja doli të fitonte me rezultatin, 2-0, dhe kampionët e Anglisë e nisën aty ku e lanë.…