Browsing Tag

Prenga

Tifozë specialë për Laçin, dy “ish”-ët në tribunë

Përballja e Laçit me Hapoel Ber Shevën ka tërhequr interesin e shumë sportdashëve dhe tifozëve të klubit kurbinas. Në shkallët e stadiumit ka pasur një takim interesant midis Edmond Dostit dhe Besnik Prengës. Prenga ish-sulmuesi i…

Starova me ekip të ri, kthim i bujshëm në Superiore

Sulejman Starova e nisi sezonin e ri te Feronikeli në Kosovë, por projekti i nisur në mars të vitit të shkuar nuk shkoi mbarë dhe trajneri i njohur u largua. Në muajt e shkuar ish-trajneri i Partizanit ka qenë spektator, duke bërë rolin e…

Prenga: Laçi vuan në sulm, kemi kontingjent të pakët

Trajneri i Laçit, Besnik Prenga, u shpreh mjaft i mërzitur pas ndeshjes së humbur nga skuadra e tij ndaj Skënderbeut. Tekniku i kurbinasve pranoi se skuadra e tij vuan në aspektin e sulmit, ndërsa përforcimet e janarit nuk kanë ardhur në…

Prenga: Duam të tregojmë futboll edhe në Europë

Trajneri i Laçit, Besnik Prenga foli për “RTSH Sport” pas miqësores së mbyllur në barazim kundër Vllaznisë, ku u shpreh i kënaqur me paraqitjen e djemve të tij. Gjithashtu, Prenga foli edhe për synimet që ka Laçi këtë sezon, si dhe…

Prenga analizon Dinamon: Latifi mund të jetë çelsi

Besnik Prenga është një ndër shqiptarët që e njeh më mirë futbollin kroat, duke qenë se punon prej vitesh aty si trajner, ndaj zor se mund të gjendet person me më shumë njohuri për Dinamon e Zagrebit, në prag të sfidës kundër Skënderbeut.…

Herdi Prenga del nga “tuneli”, gjen ekip të ri

Një vit pa futboll, nuk ka asgjë më të keqe për një futbollist 22-vjeçar, në hapat e para të një karriere mjaft premtuese. I ka ndodhur Herdi Prengës, qendërmbrojtësit të talentuar të Shqipërisë U-21. Prej vitesh pjesë e Lokomotivës…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online