Herdi Prenga del nga “tuneli”, gjen ekip të ri

0

Një vit pa futboll, nuk ka asgjë më të keqe për një futbollist 22-vjeçar, në hapat e para të një karriere mjaft premtuese.

I ka ndodhur Herdi Prengës, qendërmbrojtësit të talentuar të Shqipërisë U-21.

Prej vitesh pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, verën e shkuar Prenga hyri në vitin e fundit të kontratës dhe refuzoi të rinovonte. Një konflikt që e la pa futboll prej shtatorit të shkuar, sepse as në janar nuk arriti të lirohej.

Tani, i lirë në treg, Prenga ka firmosur për Interin e Zapreshiçit, sërish në elitën kroate, me synimin për t’u rikthyer në formë perfekte, para se të tentojë një hap më lart.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online