Browsing Tag

Plaku

Plaku i revoltuar: Na kanë braktisur, Federata e para

Sebino Plaku dhe lojtarët e Kamzës janë ende me sy e vesh te Federata Shqiptare e Futbollit. Ish-kapiteni i ekipit të Kamzës ishte i fituar në emisioni “Sport News Plus” në “News 24”. Sulmuesi foli mbi gjendjen e rëndë të lojtarëve dhe…

Plaku trajneri provizor i Kamzës: Duhet të rritim marshin!

Sebino Plaku është një lojtar me shumë eksperiencë në Kategorinë Superiore, aq sa presidenti Naim Qarri i ka besuar dhe rolin e trajnerit përkohësisht së bashku me trajnerin e portierëve Bledi Vashaku. Sulmuesi ka folur si trajner për…

Plaku: Skuadrën e kapi paniku, Koliçi vendimtar

Sebino Plaku foli për mikrofonin e emisionit “Gol pas Goli” në “Supersport”. Autori i golit të parë në takimin e sotëm tha se skuadra pati një performancë me ulje dhe ngritje, ndërsa nuk harroi të evidentonte një pritje fantastike të…

EKSKLUZIVE/ Tjetër shenjë largimi, Kukësi gjobit sulmuesin

Kukësi po përgatitet për një ndeshje shumë të vështirë. Edhe pse rezultati 5-2 në ndeshjen e parë me Torpedon lë shumë pak vend për shpresë, kuksianët besojnë se kanë mundësi për të për të bërë një përmbysje të madhe, për të kaluar në turin…

Kamzë kompetitive, zbulohen afrimet e radhës

Kamza ende nuk e ka mbyllur merkaton. Drejtuesit po punojnë për afrimin e një portieri, ndërkohë që janë mbyllur marëveshjet për dy lojtarë të tjerë. Bëhet fjalë për rikthime në fakt, pasi me Sebino Plakun është mbyllur gjithçka dhe…

Kamza mbyll merkaton, Devolli llogarit dhe sulmuesin e Kukësit

Kamza duket se e ka mbyllur marrëveshjen me Sebino Plakun. “Supersport” raporton se sulmuesi i Kukësit në këtë verë do të transferohet në Kamzë me të përfunduar aventura europiane e verilindorëve. Plaku ka mbajtur shiritin e kapitenit në…

Nëntori ishte i Plakut, nderohet sulmuesi

Sebino Plaku ka qenë një ndër futbollistët më të mirë të sezonit në Superiore, deri në këtë moment, duke ndihmuar jo pak Kamzën me lojën dhe golat e tij. Për 32-vjeçarin largimi nga Korça, pas disa golave vendimtarë në verë në Europa…

Sebino Plaku fiton betejën, polakët duhet ta paguajnë

Sebino Plaku mund të festojë tashmë, pasi ka marrë fund odiseja gjyqësore me klubin polak Slask, raporton Supersport. Sulmuesi prej kohësh ishte në gjyq me polakët, duke kërkuar drejtë edhe në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të…

Plaku përshëndet Korçën dhe personin që e luftoi

Sebino Plaku është transferuar zyrtarisht te Kamza, duke firmosur për klubin e sapongjitur në Superiore, pas një vere të mbushur me emocione në Europë me Skënderbeun. Vera ishte e mbushur edhe me polemika, sepse Plaku akuzoi hapur trajnerin…

Plaku ikën nga Skënderbeu, zyrtarizohet te Kamza

Merr fund çështja e Sebino Plakut. Sulmuesi nuk do të jetë më pjesë e korçarëve, pasi dje është larguar nga qyteti juglindor dhe ka zgjidhur gjithçka me drejtuesit e Skënderbeut. Raporti jo i mirë me trajnerin Ilir Daja ka ndikuar në këtë…

Çështja “Plaku”, do të largohet apo jo nga Skënderbeu?

Sot Skënderbeu u rikthehet seancave stërvitore, ndërkohë që gjithë vëmendja është se ç’farë do të ndodhë me sulmuesin kryeqytetit Sebino Plaku, i cili përpara disa javësh hapi një polemikë të madhe në klubin bardhekuq pas intervistës të…

Plaku te Kamza, thuajse e kryer

Sulmuesi i Skënderbeut, Sebino Plaku, është shumë pranë transferimit te Kamza. Një ndër heronjtë e verës së mrekullueshme korçare në Europë, Plaku ka shprehur hapur në një një intervistë në “Sport Ekspres” pakënaqësinë e tij në lidhje me…

Tifozët korçarë janë me Plakun

Nuk është një garë kush ka të drejtë e kush jo, por tifozët nuk i mbajnë asnjë mëri Sebino Plakut. Sulmuesi, duke folur për "Sport Ekspres", lëshoi deklarata të forta, duke shigjetuar trajnerin Ilir Daja, i cili sipas tij nuk e ka…

Daja provon Plakun në sulm

Gjatë stërvitjes së djeshme, në momentin kur po luhej një minindeshje, trajneri Ilir Daja ka aktivizuar Sebino Plakun në sulm dhe ka kthyer Latifin në vendin e tij, në të majtë të mesfushës. Më parë trajneri i Skënderbeut kishte menduar që…

Heroi i heshtur i Skënderbeut

Plaku ishte i pari që shënoi për Skënderbeun në kupat e Europës 5 vite më parë. U rikthye me një eurogol në mbrëmjen e së enjtes Në 2012 kundër Debreçenit në Champions Sebino Plaku shënoi një gol të mrekullueshëm në fitoren 1-0 të…

Shkëmbi do sulmues nga Superiorja, ofertë Ribajt e Plakut

Bledi Shkëmbi e ka seriozisht në aventurën e parë si trajner dhe pas zyrtarizimit te Liria e Prizrenit, ka nisur në mënyrë intensive punën për gjetjen e disa elementeve cilësore nga kampionati shqiptar, që ai e njeh më mirë sesa Superligën…

Skënderbeu kthen Sebino Plakun, vjen edhe një talent

Nuk ka ikur nga Skënderbeu! Sebino Plaku mbetet “korçar”. Në mënyrë të papritur dje ka mbërritur në Slloveni, sulmuesi Sebino Plaku. Disa ditë më parë drejtuesit e klubit bënë të të ditur se në listën e largimeve ishte edhe Plaku, lojtar që…

Spastrim te Skënderbeu, ikin Orelesi, Plaku e Idrizaj

Leonard Trebicka Një ditë para se Skënderbeu të grumbullohet dhe të nisë fazën përgatitore verore, ka pasur zhvillime në kampin bardhekuq, ose më saktë të tjera largime. Pas Hamdi Salihit, Kornel Predeskut dhe Marvin Ogunxhimit, radha u…