Browsing Tag

Pjanic

Pjaniç elozhe për De Rosin: Një histori inspiruese!

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjaniç, ishte një nga talentet më premtues kur mbronte ngjyrat e Romës disa sezone më parë. Pjaniç u shndërrua në një nga lojtarët më të mirë në botë në rolin e tij, jo vetëm prej talentit që kishte, por dhe…

Ofensiva e PSG, gati oferta e parë për lojtarin e Juves

Tomas Tuhel ia ka bërë të qartë drejtuesve. Çdo ekip ka nevojë për përforcime, pavarësisht yjeve që ka në përbërje, por PSG ka shumë nevojë për një mesfushor të madh. Fiksimi i fundit quhet Miralem Pjaniç dhe drejtuesit janë gati t’i…

Pjaniç shpjegon çelësin e suksesit: Në derbi vendos…

Juventusi doli me kokën lart nga ndeshje derbi ndaj Torinos. Gjithçka u vendos nga goli i portugezit Kristiano Ronaldo, aq mjaftoi për t’i dhënë tri pikët “zonjës se vjetër”, që po tregon se di të fitojë edhe kur nuk luan mirë. Loja e…

Pjaniç zbulon të ardhmen: Lexoj gjëra që më bëjnë të qesh!

Ditët e fundit është përfolur shumë për një transferim të mundshëm të Miralem Pjaniç drejt Mançester Sitit, Çelsit ose Barcelonës. Por, duket se mesfushori Juventusit është i kënaqur në Torino. Fakti se e kërkojnë për 100 milionë euro e bën…

Pjaniç projekton largimin, emëron agjentin shqiptar

Miralem Pjaniç është kthyer në një fiksim për klubin e Barcelonës, që e konsideron lojtarin si pasuesin ideal të të sapo larguarit Andres Iniesta. Mesa duket dhe boshnjakut i pëlqen ideja e një aventure të re në Spanjë pas dy vitesh te…