Browsing Tag

Pique

Para dhe njohje, Pike ngjit klubin e tij një kategori më lart

Zherard Pike bleu disa muaj më parë klubin e tij të parë. “FC Andorra” një klub amator që militonte në nivelin e katërt të piramidës së futbollit spanjoll. Futbollisti i njohur ka përdorur njohjet dhe resurset financiare për të kaluar…

“Seks këtë muaj?”, Pike tërbon Realin me një batutë

"Lufta" mes Barcelonës e Realit të Madridit i kalon kufijtë e futbollit, sepse beteja për pavarësinë e Katalunjës kalon edhe nga dueli në futboll. Një ndër personazhet më aktivë kur bëhet fjalë për politikën dhe Katalunjën e pavarur është…

Mesi pronar klubi? Vjen ftesa nga miku i ngushtë

Lionel Mesi mund të bëhet së shpejti bashkëpronar i një ekipi futbolli. Bëhet fjalë për klubin e FC Andorrës, skuadër jo që u ble pak javë më parë një kompani në pronësi të mbrojtësit të Barcelonës, Zherad Pike. E përditshmja katalanase…

Piké: Pas 9 vitesh, inferior ndaj Realit

Zherard Piké e ka zakon që i thotë gjërat troç, edhe kur shkojnë keq, ndaj edhe është një personazh mjat interesant për mediat, sidomos kur bëhet fjalë për luftën mediatike me armikun e urryer, Real Madridin. Megjithatë, pas dy humbjeve…

Pike zbulon të ardhmen e Nejmarit

Zherard Pike është një ndër futbollistët më aktivë në rrjetet sociale dhe shpesh postimet e tij bëjnë bujë, duke shkaktuar jo pak debate. Sot Pike ka postuar në Twitter një foto me Nejmarin, ku ka vendosur një mesazh të shkurtër: “Ai…