Browsing Tag

penallti

VIDEO | Penallti skandaloze, gafa e vitit ndodh në Suedi

Një penallti tërësisht qesharake është akorduar në kampionatin suedez në ndeshjen midis Djurgarden dhe Elfsborg. Gjyqtari i takimit, Glen Nyber, nuk ishte në ditën e tij më të mirë teksa vendosi të akordonte një 11-metërsh për ekipin…

VIDEO | Gol i anuluar në Fushë-Krujë, shikoni rastin

Luftëtarit iu anulua një gol në minutën e dytë të kohës shtesë në takimin ndaj Kastriotit. Arbitri kryesori Enea Jorgji e konsideroi të pavlefshëm golin e kenianit Dunga për shkak të një pozicioni jashtë loje. Vendimi i gjyqtarit…

Penalltia e dyshimtë? Vjen revolucioni në futboll

Bordi ndërkombëtar i Futbollit, që është institucioni që vendos për çdo ndryshim në rregulloren e sportit, pritet të mblidhet në ditët në vazhdim për të diskutuar mbi disa ndryshime revolucionare. E sigurt është se penalltitë nuk do të…

Penallti për një fjalë goje, ndodh në Itali

Penalltia më e çuditshme në botë është dhënë fundjavën që kaloi në kategorinë e shtatë italiane. Episodi i rrallë ndodhi në ndeshjen midis skuadrave të Baçigalupos dhe Barrakudës. Gjyqtari i takimit, Salvatore Sanxhovani u bë protagonisti i…