Browsing Tag

Patrik Shik

E kryer, Roma-Fiorentina gjejnë akord për shkëmbimin

Patrik Shik erdhi te Roma si një prej shpërthimeve të Serie A, por nuk paska qenë e shkruar që çeku të rezultojë i suksesshem në kryeqytet. Ai pritet të largohet këtë verë, me Leverkusen dhe Dortmund që kërkojnë shërbimet e tij. Një…

Shik bën prapakthehu? Ofertë interesante për Romën

Në verën e vitit të kaluar, Roma i pagoi Sampdorias 42 milionë euro për të transferuar Patrik Shik në kryeqytet. Sulmuesi çek u pa si një premtim i madh, por ai nuk ia ka dalë deri më tani të tregojë gjithë potencialin e tij. Shkaqet…

Shik: Konfuzion te Roma, por rikthehemi dhe… fitojmë me Realin

Patrik Shik është grumbulluar me kombëtaren e Çekisë për ndeshjet e Nations League, por sulmuesi 22-vjeçar flet për gjendjen e ekipit të Romës dhe situatën e vështirë që po kalon. Shik është i bindur që verdhekuqtë do të rikthehen të fortë…