Browsing Tag

Oto Xhon

Skënderbeu pa sulm, Shehi në “ankth” për Muzakën

Skënderbeu duhet të fitojë me çdo kusht me Luftëtarin, por problemi është reparti i sulmit për trajnerin Orges Shehi. Në Kamzë kundër Kukësit korçarët nuk kishin në dispozicion sulmuesin Oto Xhon, i cili as në sfidën me Luftëtarin nuk do të…

Shehi: Kam biseduar personalisht me Oto Xhon dhe më ka kuptuar

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi ka folur për “RTSH Sport”, ku ka analizuar situatën e tij në ekip, ku më shumë është ndaluar te numri i të huajve në formacion dhe marrëdhëniet që ka me lojtarin Oto Xhon. Për sulmuesin e tij, Shehi…

Dëmtimi i Blerim Krasniqit, asist për Oto Xhon

Blerim Krasniqi me shumë gjasa e ka mbyllur vitin, pasi diçka të tillë e veçoi edhe vetë trajneri Orges Shehi, i cili zbuloi se sulmuesi për së paku 2-3 javë nuk do të jetë i gatshëm. Vështirë se stafi mjekësor do ta rrezikojë në këto javë…

Java e sulmuesve, por komandojnë të huajt!

Për një sulmues është shumë e rëndësishme që të zhbllokohet sa më parë. Ana psikologjike ndonjëherë mund të jetë një problem më vete për disa lojtarë dhe veçanërisht për sulmuesit. Java e katërt duket se ishte shumë pozitive për lojtarët që…