Browsing Tag

Ndricim Shtubina

Sezoni i rekordeve, “vera” Ndriçim Shtubina në shifra

E thonë shifrat, ky është sezoni më i mirë për Ndriçim Shtubinën. Lojtari “xhol” i Laçit, i cili një vit më parë zgjodhi Kukësin për të luftuar për titullin, përjetoi gjashtë muaj jo të mirë me skuadrën verilindore. Gjithsesi ai e dinte…

Starova buzëqesh, rikthehet një nga titullarët

Laçi u mund nga Kukësi në shtëpi, ndërkohë që kurbinasit duhet të mendojnë për sfidën e radhës me Luftëtarin. Një përballje në transfertë dhe ndaj një ekipi që i ka pikët jetike. Gjithsesi bardhezinjtë kanë treguar se dinë të fitojnë edhe…

Shtubina barazon një rekord, por sa shumë vlejnë golat e tij!

Ndriçim Shtubina, me golin e shënuar ndaj Partizanit, ka barazuar një rekord personal që lidhet me numrin e golave të shënuar. Tanimë ka mundësi të thyejë atë në një periudhë që pret të mbushë 32 vjeç. Shkodrani shkoi në kuotën e 7 golave,…

Mungesë e rëndësishme te Laçi, zgjidhja është… Shtubina

Laçi mori tre pikë me mjaft vlera kundër Tiranës të dielën, ndërkohë që po përgatitet për ndeshjen e radhës kundër Teutës. Fokusi është pikërisht te kjo përballje edhe për trajnerin Besnik Prenga nuk do të jetë i gatshëm për lojë Redon…

Shtubina: Po ecim mirë, por nuk flasim për titullin

Tre pikësh i rëndësishëm për Laçin, që është ngjitur në kuotën e 13-të pikëve. Ndriçim Shtubina, i cili lujati në majën e sulmit të bardhezinjve, tenton të mbajë ekipin larg euforisë dhe nuk dëshiron të flasë për titullin në prononcim e…

Shtubina: Laçi për titull? Nuk mund të flasim për të!

Ndriçim Shtubina ishte “karta” fituese e Laçit. Shkodrani shënoi golin e barazimit, ndërkohë që ishte iniciues i shumë sulmeve në pjesën e dytë. Në “Gol pas Goli” në Supersport” ai deklaroi: “Të them të drejtën Luftëtari ka një kundërsulm…