Browsing Tag

Musta

U transferua te Kukësi, Musta ka një mesazh për Flamurtarin

Emiljano Musta është një nga afrimet e Kukësit në këtë merkato vere dhe pas dy sezonesh, u larguar nga Flamurtari. Në Vlorë, Musta ishte një nga futbollistët më të mirë, duke mbuluar shumë role në fushë dhe duke qenë gjithmonë i gatshëm të…

Musta: Në fushë për të fituar, me pagat e njëjta histori!

Flamurtari do të përballet me Partizanin pasditen e nesërme, një sfidë që vlonjatët e luajnë në shtëpi. Në kuadër të takimit, përpara mediave kanë folur Emiliano Musta dhe Andi Ribaj. Fillimisht ka folur Musta, i cili përveçse takimit të…

“Pitbulli”, “Biberoni” dhe “Deputeti”: Musta…

Lojtarët e Flamurtarit nuk zhgënjejnë kurrë me postimet e tyre me doza humori në rrjetet sociale. Situata e rënduar me pagat ka prekur të gjithë futbollistët, por grupi qëndron i bashkuar dhe disa lojtarë mundohen të shtojnë optimizmin në…

FOTO | Humbja me Partizanin, reagon Musta: Made in Superliga!

Partizani mposhti Flamurtarin me rezultatin 3-1 në “Selman Stermasi”, por vëmendjen më të madhe e mori kaosi i shkaktuar në minutën e 40’, pikërisht pas golit të barazimit nga Ribaj. Sulmuesi i Flamurtarit dhe pjesa tjetër e skuadrës…

Tjetër gëzim për Ilir Dajën, rikthehen të pezulluarit

Flamurtari mori një fitore me shumë vlera këtë javë në transfertë me Kukësin, duke thyer një tabu disa vjeçare. Asnjëherë më parë nuk kishin mundur vlonjatët që të merrnin një fitore në transfertë me Kukësin deri para kësaj të premteje.…

Nga Useini tek Torasa, Daja duhet të shohë situatën

Flamurtari është një nga skuadrat ku nuk ka aq shumë presion sa në skuadrat e tjera. Garancia për financat ka ardhur nga administratori Sinan Idrizi, i cili prej disa vitesh investon shifra të konsiderueshme, por trofetë i kanë munguar.…

Useini dhe Musta, gati për Flamurtarin në Shkodër

Shqiptari nga Maqedonia është bashkuar me grupin në stërvitje, kurse elbasanasi pritet të riaftësohet plotësisht deri të enjten. Veliu mungesa e vetme Elton Nika Flamurtari ka rritur ngarkesat në stërvitje këto ditë, pasi në fundjavë…

Nostalgji dhe ambicie, Musta: Flamurtari ia del në Durrës!

Mesfushori elbasanas luajti dy sezone me durrsakët, të cilët i respekton maksimalisht, por beson se vlonjatët mund të marrin rezultat edhe në transfertë Elton Nika Teuta-Flamurtari pritet me më shumë emocione nga disa lojtarë në të…

Musta kuqezi: Me Flamurtarin, në majat e futbollit shqiptar

Mesfushori elbasanas nënshkruan një kontratë 1+1 dhe është i bindur se ka bërë lëvizjen e duhur për karrierën. Synon menjëherë trofe me fanellën kuqezi Elton Nika Flamurtari ka zyrtarizuar dje blerjen e pestë në merkaton e verës, duke…

Zyrtare, Musta te Flamurtari

Konfirmohet lajmi i publikuar nga Sport Ekspres disa ditë më parë: Emiljano Musta është tashmë zyrtarisht i Flamurtarit. Mesfushori i majtë deklaroi dje se ka mbyllur kontratën me Teutën dhe ishte duke studiuar ofertat, por e joshte…

Musta e mbyll me Teutën, pranë firmës me Flamurtarin

Mesfushori nga Elbasani është lojtar i lirë dhe shumë shpejt do vendosë për skuadrën ku do aktivizohet. Konfirmohet pista vlonjate për të Vladimir Prenga Teuta njeh vetëm largime deri në këto momente, teksa i fundit që ka tërhequr…

Musta kërkon divorcin nga Teuta, e presin në Vlorë

Emiljano Musta është ndër futbollistët e paktë që ende nuk janë lënë të lirë nga Teuta, që këtë verë ka bërë revolucion, duke larguar shumicën e titullarëve. Mefushori 25-vjeçar nga Elbasani ka qenë një ndër lojtarët kyçë të Teutës në dy…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online