Musta kërkon divorcin nga Teuta, e presin në Vlorë

0

Emiljano Musta është ndër futbollistët e paktë që ende nuk janë lënë të lirë nga Teuta, që këtë verë ka bërë revolucion, duke larguar shumicën e titullarëve.

Mefushori 25-vjeçar nga Elbasani ka qenë një ndër lojtarët kyçë të Teutës në dy sezonet e fundit, duke luajtur 74 ndeshje mes kampionatit, kupës e Europa League, ndërsa ka shënuar edhe 8 gola.

Anësori i majtë tashmë kërkon të transferohet në Vlorë dhe ka marrë një ofertë joshëse nga Flamurtari, por marrëveshja nuk është finalizuar ende, për shkak se Musta ka një kontratë 2+1 dhe mund të bllokohet edhe për një vit në Durrës.

Tashmë Musta duhet të gjejë marrëveshjen me drejtuesit e Teutës, për prishjen e kontratës, përndryshe nuk do të transferohet dot në Vlorë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online