Browsing Tag

Morina

Vjen lajmi i madh për Ismail (Ballist) Morinën

Më në fund liri për Ismail Morinën, i njohur ndryshe me nofkën Ballisti. Ka qenë vetë kuksiani i cili përmes një postimi në “Facebook” ka bërë me dije se tashmë është i lirë dhe ndodhet në Itali pranë familjes së tij. Në postim Morina nuk…

Besa “blindohet”, vjen një ganez në sulm

Dëshira e madhe të gjithë faktorëve për të ndërtuar një Besë me pretendime, nuk ka të ndalur. Presidenti Nexhat Bizhdili synon që ta rikthejë skuadrën në elitë, e jo më kotë është duke punuar me merkaton në mënyrë intensive, natyrisht edhe…

Vrasësi serb premton: Morina nuk e ka të gjatë në Serbi

Mbetet në fije të perit Ismail Morina, i cili pret gjykimin nga Gjykata e Lartë në Kroaci, në lidhje me vendimin e përsëritur të gjykatës së Dubrovnikut për ekstradim të tij drejt Beogradit. “Ballisti” i famshëm i dronit në Beograd ka…

FSHF reagon: Po punojmë që Ismail Morina të mos ekstradohet

Ismail ‘Ballist’ Morina është në qendër të vëmendjes, pasi lajmi i ekstradimit të tij drejt Serbisë ka shqetësuar jo pak opinionin publik në vend. Pas reagimeve të shumta të tifozëve, por jo vetëm, ka ardhur dhe reagimi zyrtar i Federatës…

Ismail ‘Ballist’ Morina drejt ekstradimit në Serbi

Do të mbahet mend gjatë për veprën e 14 tetorin e vitit 2014, në Beograd të Serbisë. Ismail Marina i njohur me nofkën Ballisti prej pak muajsh është arrestuar nga autoritete kroate, me arsyetimin se ka një urdhër arresti për të nga policia…

Morina e Nika, sinjale nga Kosova

Liria kërkon sulmuesin që mbylli sezonin me Kamzën, ndërsa Prishtina ka kontaktuar mesfushorin shkodran. Priten edhe lëvizje të tjera drejt Superligës Mario Morina shënoi 10 gola vjet me Kamzën, por është larguar nga aty dhe pritet të…