Browsing Tag

Monçi

Palota akuzon Monçin: Gënjeshtra! Ai kishte kontroll absolut

Një javë më parë, presidenti i Romës Xhejms Palota ndërmori masa drastike pas krizës së rezultateve që kishte pësuar klubi verdhekuq. Trajneri Euzebio Di Françesko u shkarkua, ndërsa u ndërpre dhe kontrata me drejtorin sportiv Monçi pas…

Roma e largoi, Monçin e presin krahëhapur në Angli

Skuadra e Romës ka bërë një sezon për t’u harruar deri më tani dhe rezultatet aspak të mira kanë bërë që të ketë ndryshime të shumta në stafin teknik. Trajneri Di Françesko u shkarkua, por nga Roma u largua dhe drejtori Monçi. Ky i…

Objektivi i trefishtë, Roma hedh sytë nga… Ajaksi

Drejtuesit e Romës po punojnë për të përforcuar ekipin dhe sytë janë drejtuar drejt Holandës. Më saktë, drejt ekipit të Ajaksit. Monçi tentoi të arrinte një marrëveshje me 21-vjeçarin David Neres, por sulmuesi brazilian refuzoi ofertën,…

Barcelona e do, Monçi i qartë me përgjigjen e tij

Ramon Rodríguez Verdejo, i njohur ndryshe si Monçi, aktualisht është pjesë e Romës si drejtor sportiv. Spanjolli ka bërë mirë te Sevilja dhe italianët nuk ngurruan t’i ofronin në vend pune pas largimit prej klubit që garon në La Liga. Në…