Browsing Tag

Metz

Balliut i duhet të vendosë, vjen oferta nga klubi francez

Ivan Balliu është prej më shumë se një muaji lojtar i lirë. Katalanasi me origjinë shqiptare mbylli bashkëpunimin me Metz në fund të këtij sezoni dhe tani është në pritje të ofertave dhe një e tillë ka ardhur së fundmi nga Lens. Sipas…

Kapiten Ivan Balliu fundos anijen Monako

Ivan Balliu nuk ka qenë ndonjëherë realisht pjesë e rëndësishme e kombëtares shqiptare dhe duket se mjaftuan 46 minuta në Spanjë për t'i hequr vizë, sepse Cristian Panuçi nuk e ka futur më, asnjë minutë. Kanë ndikuar edhe dëmtimet, sepse…

Paraqitja e Balliut, në Francë e krahasojnë me portugezin Pepe

Mbrojtësi kuqezi, Ivan Balliu është një nga lojtarët më të vlerësuar në ligën e dytë franceze dhe me skuadrën e Metz, po bën një sezon shumë të mirë deri më tani. Në takimin e djeshëm në transfertë përballë Orleans, Metz mori një fitore…

Ndodh në mes të Francës, ndeshja ndërpritet prej… rrymës

Ka ndodhur në shumë stadiume të botës që të ndërpriten ndeshjet për shkak të problemeve me rrymën elektrike. E kemi provuar edhe në Shqipëri, madje në një ndeshje derbi mes Tiranës dhe Partizanit në stadiumin “Selman Stërmasi”. Ajo ndeshje…

E konfirmuar, Ivan Balliu e mbyll në Francë

Ivan Balliu pas tre sezonesh me Metz në Francë pritet që të largohet. Mbrojtësi i krahut të djathtë vjet u aktivizua në 25 ndeshje, por nuk mundi ta ndihmonte dot skuadrën e tij që të qëndronte në Ligue 1. Futbollisti i kombëtares është në…