Browsing Tag

Merveille

Ali Soue shitet nga Kievo, Mervejl rikthehet në La Liga

Ali Soue, ish-sulmuesi i Skënderbeut, është shitur përfundimisht nga Kievo. Lojtari nga Gambia ishte nën kontratë me Kievon, por CSKA e Sofies ka vendosur ta blejë sulmuesin përfundimisht. Menaxheri i tij ka mbyllur marrëveshjen mes…

E bujshme, Mervejl firmos në Spanjë

Mervejl Ndokit është zyrtarisht pjesë e skuadrës së Getafes, pasi klubi spanjoll i La Ligas ka blerë kartonin e tij te Tirana. Të gjithë prisnin që 19-vjeçari të firmoste në Kroaci me Osijekun, por 400 mijë eurot e Getafes kanë bindur…

Mervejl grumbullohet për ndeshjen me Ganën

Një lajm për Mervejl Ndokit të paktën është zbuluar. Futbollisti bardheblu do të udhëtojë drejt Kongos në shtator. Ai do të jetë pjesë grupit që kongolezët kanë seleksionuar për ndeshjen me Ganën, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të…

LAJMI I FUNDIT/ Tirana shet dy afrikanët

Tirana më në fund është bindur të shesë dy xhevahirët e saj, Mervejl e Akua, pasi të dy afrikanët do të shkojnë te Osijeku në Kroaci, aty ku luajnë Grezda dhe Ejupi, ka mësuar Sport Ekspres. Mervejl Ndokit vjen nga një sezon fantastik,…

I shumëkërkuari Mervejl, Guingamp e Dijon pas tij

19-vjeçari i talentuar i Tiranës pritet të ndryshojë skuadër dhe në klubin bardheblu janë të bindur që shitja e tij do mbyllet deri ditën e hënë Vladimir Prenga Tirana e fushës është me pushime, por në zyra nuk ka qetësi, pasi shitja…

Oferta turke pret, Tirana po mendon të shesë Mervejlin

Një ndër ofertat zyrtare që janë vendosur në tryezën e presidentit Refik Halili ka qenë ajo nga Turqia, nga Gëztepe. Klubi turk sapo është ngjitur në Superligë dhe synon të ndërtojë një ekip dinjitoz për të qëndruar në elitë, ndaj po kërkon…

Mervejl, ja dy ofertat zyrtare për Tiranën

Shumë zhurmë, shumë spekulime, si zakonisht në periudhë merkatoje, por realisht Mervejl Ndokit është një xhevahir dhe Tirana shpreson ta shesë sa më shtrenjtë këtë verë, pasi ofertat janë të shumta. “Sport Ekspres” publikoi para pak…

Tirana synon ta çojë në Kroaci, Mervejl do Austrinë

Është vetëm 18 vjeç, por që tani vlen sa një thesar, të paktën për nivelet e Superiores. Mervejl Ndokit, mesfushori i Tiranës dhe i kombëtares së Kongos, është futbollisti më i kërkuar bardheblu në këtë moment, ndaj largimi i tij duket i…

Mervejl në ankand, oferta nga Italia në Francë

Futbollisti kongolez kërkohet nga skuadra e Serisë A, por edhe ekipi i Tramexanit dhe disa klube të Ligue 1 Olsi Avdiaj Kaljari është gati të blejë Mervejl Ndokitin. Klubi kuqeblu, pjesë e Serisë A italiane, është gati të afrojë në ekip…

Tirana në treg, kërkon 1 milionë euro për xhevahirët e saj

Olsi Avdiaj Zakonisht gurët e çmuar nuk shiten! Por në momente “halli” ata të shpëtojnë. Të tillë për Tiranën janë edhe Mervejl Ndokit, Albi Doka dhe Erion Hoxhallari. Të tre të rinj, shumë premtues dhe me të ardhme të ndritur. Këtë e di…

Mervejl, shitja tani bëhet detyrim

U tha e u stërtha gjatë gjithë sezonit se Mervejl Ndokit ishte një ndër lojtarët më interesantë të Tiranës dhe disa klube të huaj ishin interesuar për të. 18 vjeç, futbollist i kombëtares së Kongos dhe titullar që në sezonin debutues në…