Guardiola gjen zëvendësuesin e Mendit në Premier Ligë

0

Tekniku i Mançester Sitit, Pep Guardiola, kërkon që të zëvendësojë të dëmtuarin Benxhamin Mendi në merkaton e janarit. Spanjolli nuk kërkon të shpenzojë shumë dhe të sjellë një lojtar të madh në Mançester, prandaj ka shfaqur interes për mbrojtësin e Kristal Palasit, Van Anholt.

Holandezi është një nga lojtarët më të mirë në ekipin e tij dhe ka tërhequr vëmendjen edhe të ekipeve të tjera angleze, si Totenham dhe Arsenal. Guardiola pritet të ofrojë më shumë për 27-vjeçarin, gati 12 milionë paundë, shifër kjo që vështirë se mund të refuzohet nga drejtuesit e Kristal Palasit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.