Browsing Tag

Memphis Depay

Agjenti i Depaj në “Casa Milan”, ja çfarë u bisedua

Milani po mundohet të ndërtojë një skuadër cilësore me aq hapësirë financiare sa i lejohet. Paolo Maldini dhe Boban po tregohen tepër aktivë, duke biseduar me agjentë lojtarësh mbi mundësinë e afrimit të disa prej klientëve të tyre. Takimi…

E zbulojnë në Spanjë, Milani përgatit goditjen e madhe

Drejtuesit e Milanit arritën të bënin goditjet e duhura në merkaton e janarit dhe kontingjenti i lojtarëve të Gatuzos është plotësuar. Akoma ka lojtarë të dëmtuar, por Bilja dhe Kaldara janë pranë rikthimit. Ardhjet e Piatek dhe Paketës…

“Memfis nuk ke baba”, Depaj lë pa fjalë tifozët

Fundjavën që lamë pas, në Francë u luajt derbi midis Sant Etienit dhe Olimpikut të Lionit. Një ndeshje, që ka një rivalitet të madh, sidomos midis tifozëve. Në përfundim të takimit, Lioni triumfoi me një gol në minutën e 95-të me Musa…