Browsing Tag

Masimo Morati

Morati mesazh Murinjos: Aty jo, nuk të shoh dot!

Masimo Morati u detyrua të tërhiqej nga Interi, edhe pse mbetet një tifoz special i zikaltërve. Në vitin 2010 ai arriti të fitonte gjithçka dhe ai sezon do të mbahet mend gjatë nga tifozët e klubit milanez. “Interi i tripletës është kujtimi…

Anjeli e kandidoi për FIGC, Morati sqaron zërat

Masimo Morati është përfolur si një nga kandidaturat për kreun e FIGC (Federata Italiane e Futbollit). Emri i ish-presidentit të famshëm të Interit ka dalë nga një takim midis Andrea Anjelit, presidentit të Juventus dhe Gaetano Miçike, kreu…

Rikthimi në futboll? Masimo Morati sqaron gjithçka

Silvio Berluskoni nuk ia doli të qëndronte larg futbollit dhe bleu klubin e Monzës, që militon në kategorinë e tretë të futbollit italian. Ish-presidenti i Milanit qëndroi vetëm dy vite larg futbollit dhe u rikthye me Monzën, ku do të…