Browsing Tag

Marek Hamshik

E konfirmon klubi, Hamshik largohet drejt Kinës

“Telenovela” e transferimit të Marek Hamshik nga Napoli te klubi kinez Dalian Jifang ka marrë më në fund formë zyrtare. Ka qenë vetë drejtori i departamentit juridik të klubit napolitan, Matia Grasani, i cili në një intervistë për “Radio…

Hamshik: Hakmerremi me Fiorentinën, ju tregoj pasardhësin tim

Marek Hamshik është një simbol i Napolit, idhull i tifozërisë dhe kapiteni sllovak ka nisur sezonin e 11-të me ekipin. 31-vjeçari ka folur gjatë prezantimit të librit të tij autobiografik, ku ndalet te ndeshja me Fiorentinën, pozicioni i ri…