Browsing Tag

Marcello Lippi

Nuk duron gjatë, Marçelo Lipi rikthehet në stol

Emri i tij ishte lakuar prej kohësh për stolin e Kinës, por tani është zyrtarizuar gjithçka. Flasim për Marçelo Lipin, ish-trajnerin e njohur të Juventusit dhe Italisë. 71-vjeçari është rikthyer në rolin e trajnerit të kombëtares aziatike.…

Kanavaro nuk e përballon dot, Kina tundohet nga kjo ide

Kina po kërkon për një trajner të madh. Kombëtarja aziatike drejtohet për momentin nga Fabio Kanavaro, i cili mban edhe postin e trajnerit të Guanzhu Evergrande. Diçka e tillë është shumë e lodhshme dhe ish-fituesi i fundit i “Topit të…