Browsing Tag

Malaga

Manaj thumbon Baren: Na shih në TV!

Rei Manaj dhe Keidi Bare do vihen përballë njeri-tjetrit për herë të parë në jetën e tyre këtë fundjavë, teksa Albasete pret Malagën në kuadër të javës së parafundit të “Segunda Division”.  Malagës i duhet medoemos fitorja për të siguruar…

VIDEO | Karton i kuq dhe lot, ditë “jo” për Keidi Baren

Mesfushori i Malagës, Keidi Bare, është ndëshkuar me karton të kuq pas një ndërhyrje të rrezikshme të bërë të takimin e sotëm ndaj Real Oviedos. Në minutën e 29-të të takimit futbollisti shqiptar ngre këmbën në nivel me fytyrën e një…

Mungesa e Keidi Bares në kombëtare, një rast i përsëritur

Lista e të grumbulluarve në kombëtaren tonë kuqezi ka ndryshuar disa herë që nga dita kur u bë publike, për shkak të dëmtimeve, refuzimeve dhe pezullimeve. Strakosha humbi avionin dhe Panuçi nuk e grumbulloi, Binaku dhe Lila u rikthyen te…

“Pitbulli” Bare: Kam rilindur, ky është vetëm fillimi!

Keidi Bare është cilësuar si blerja më e mirë e Malagas këtë sezon dhe mesfushori shqiptar po bën ndeshje shumë të mira. Në një intervistë të tij, 22-vjeçari ka prekur shumë tema: Dëshirën e tij për të luajtur futboll në çdo moment të…

“Nis” karriera e Bares, më në fund titullar te Malaga

Ish-kapiteni i Shpresve, Keidi Bare u largua nga Atletiko Madridi në fillim të sezonit, ku u transferua te ekipi i Malagas. Edhe pse nuk i lejohej të luante, Malaga i siguroi shërbimet e tij dhe vendosi që ta lërë mesfushorin shqiptar te…

Nuk ka më pengesa, Bare me ekipin e parë të Malagas

Mesfushori shqiptar, Keidi Bare kaloi      nga Atletiko Madridit te Malaga në merkaton e verës, për shkak të minutave të munguara te gjigantët madrilenë. Por dhe kalimi i tij te Malaga, nuk i dha mundësinë të luajë për ekipin e parë, pasi…

EKSKLUZIVE/ Bare ndryshon skuadër, por mbetet në Spanjë

Keidi Bare është larguar nga Atletiko Madrid. Kapiteni i Kombëtares U21 do të nisë një aventurë të re tek skuadra B e Malagas, ose siç quhet ndryshe Atletiko Malagenjo. “SportEkspres.com” mëson se mesfushori ka nënshkruar një kontratë…

Duel për Ivan Balliun, Malaga ka një rival

Ivan Balliu, edhe pse është në kontratë edhe për një vit me Metz, nuk do të vijojë të qëndrojë në Francë. Palët e kanë bërë të qartë qëndrimin dhe mbrojtësi i djathtë i Shqipërisë ka dy oferta. Në Spanjë ai i është propozuar skuadrës së…

Ivan Balliu drejt Spanjës, propozohet në Segunda

Ivan Balliu është nxjerrë në shitje nga Metz, por ende nuk ka dalë një klub që të paguajë për kartonin e tij. Menaxheri i tij po punon që t’i gjejë ekip mbrojtësit të djathtë, i cili vjet ka luajtur rregullisht në Ligue 1 si titullar.…