Sheiku i Malagës nxjerr dufin në “twitter”, kërcënim origjinal me emoji

Malaga bëri një paraqitje zhgënjyese teksa u mund në shtëpi nga skuadra modeste e Ekstramadurës. Humbja e sotme e bën thuajse të pamundur kualifikimin automatik në La Liga, pasi vendi i dytë është tashmë gjashtë pikë larg, kur kanë mbetur dhe tetë javë kampionat.

Shpresa e vetme e Malagës për t’u rikthyer në elitën e futbollit spanjoll është fitimi i fazës play-off, ku marrin pjesë katër ekipet e renditura nga vendi i tretë në të gjashtin.

Për t’i dhënë një dush të ftohtë ekipit ka menduar pronari i klubit, Sheiku Abdulla Al-Thani, i cili ka kërcënuar pa vënë gishtin te ndokush në veçanti me anë të një mesazhi në “twitter”.

Është shumë keq për të gjithë. Unë po përpiqem shumë, por diçka nuk është fare normale, nuk e kuptoj. U besoj lojtarëve dhe ata do të luftojnë për këto ngjyra.

Është e qartë që mllefi i pronarit është drejt trajnerit Juan Munjiz, i cili është tekniku më i paguar në Segunda Divizion, më shumë gjasa 50-vjeçari s’do ta ketë të gjatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online