Browsing Tag

Lorenco Insinje

“Jam i lodhur nga vendi i dytë, Sarri nuk do e nisë mirë”

Vitet e fundit Napoli ka qenë kundërshtari më konkurues i Juventusit. Gjithsesi, ka qenë shumë pak për të ndalur “Zonjën e Vjetër” të triumfojë. Lorenzo Insinje mendon se ka ardhur momenti i duhur, që titulli të vijë në Napoli. Ai shprehet…

Kapiteni drejt largimit? Dy alternativa për Lorenco Insinjen

Lorenco Insinje po tundohet nga ideja për të provuar një eksperiencë të re. Kapiteni i Napolit dëshiron që të luftojë për fitimin e trofeve dhe mund të ndërrojë ambient në fund të sezonit. Dy janë klubet që interesohen për shërbimet e…

VIDEO | Insinje “shkund merimangat”, mahnitet Mertens!

Ardhja e Karlo Ançelotit në stolin e Napolit ka dhënë një efekt shumë pozitiv te lojtarët dhe skuadra. Mbi të gjitha te një lojtar, Lorenco Insinje. Karleto ka modifikuar rolin e 27-vjeçarit në fushën e blertë dhe një gjë e tillë po jep…