Browsing Tag

Liria

Edhe Artur Magani “zbulon” Kosovën

Artur Magani tha në fund të sezonit të shkuar: “Po largohem nga Teuta, nuk mund të punoj në një ekip me babain tim”, duke iu referuar vështirësive dhe presionit e të punuarit me Gugash Maganin. Tani Magani lë jo vetëm Teutën, por edhe…

Pas Sefës, Shkëmbi pret edhe 3 lojtarë te Liria

Sefa e Morina kalojnë nga Kamza te skuadra nga Prizreni. I ndjek edhe mbrojtësi Vrapi së bashku më të riun Kristi Kote, i cilësuar si pasardhësi i Shkëmbit Jetmir Sefa shkon te Liria. Mesfushori nga Tirana ka gjetur marrëveshjen me…

Zyrtare, Jetmir Sefa bashkohet me Shkëmbin

Jetmir Sefa shkon te Liria. Mesfushori nga Tirana ka gjetur marrëveshjen me klubin nga Prizreni, duke mbyllur gjithçka me shpejtësi dhe duke firmosur sot. Tashmë 30 vjeç, Sefa nis një aventurë të re, duke i shtuar edhe një klub CV-së së…

Shkëmbi do sulmues nga Superiorja, ofertë Ribajt e Plakut

Bledi Shkëmbi e ka seriozisht në aventurën e parë si trajner dhe pas zyrtarizimit te Liria e Prizrenit, ka nisur në mënyrë intensive punën për gjetjen e disa elementeve cilësore nga kampionati shqiptar, që ai e njeh më mirë sesa Superligën…

Shkëmbi prezantohet: Zgjodha Lirinë para Superiores

Në prani të medias dhe tifozëve, sot është prezantuar trajneri i ri i Lirisë së Prizrenit, Blendi Shkëmbi. Ish-kapiteni i Skënderbeut ka folur rreth zgjedhjes së tij, për të drejtuar skuadrën e Prizrenit, duke bërë me dije se ardhmja e tij…

Zyrtare, Shkëmbi merr drejtimin e Lirisë së Prizrenit

Tashmë është zyrtare: Bledi Shkëmbi nis aventurën e parë si trajner kryesor në një klub, pasi ish-kapiteni i Skënderbeut ka marrë drejtimin e Lirisë së Prizrenit në kampionatin e futbollit të Kosovës. Shkëmbi kishte marrë ditët e fundit…