Browsing Tag

Liga e Kampionëve

Champions me beteja zjarri, çfarë na ka rezervuar shorti!

Sapo ka nisur shorti i çerekfinaleve të Champions Ligës në Nion të Zvicrës. Tetë ekipe kanë mbetur në lojë për fitimin e trofeut të madh. Liverpuli, Ajaksi, Juventusi, Barcelona, Mançester Siti, Mançester Junajtid, Totenhemi dhe Porto do të…

Juventusi kërkon përmbysjen, ndihmë nga SHBA dhe Japonia!

Juventusi dhe Atletiko e Madridit do të përballen mes tyre me datë 12 mars, në raundin e dytë të këtij turi në Champions Ligë. Bardhezinjtë e Alegrit do të bëjnë të pamundurën për të rikthyer rezultatin 0-2 të ndeshjes së parë dhe për të…

Sa shumë të dëmtuar, Liga e Kampionëve nis pa… kampionë

Në mesjavë, Liga e Kampionëve do të startojë pas mbylljes së fazës së grupeve dhe do të futet në fazën më të nxehtë të kompeticionit, atë me eliminim direkt. Këtu nis sezoni i vërtetë i “Champions”-it për skuadrat elitare, që do të synojnë…