Browsing Tag

Leverkuzen

PSG fillon largimet, zyrtarizohen dy të parat

PSG ka zyrtarizuar ditën e sotme dy largime nga strukturat e klubit. Sulmuesi 19-vjeçar Musa Diabi është transferuar te Bajern Leverkuzen. Klubi gjerman ka paguar 15 milionë euro për të blerë kartonin e talentit të dalë nga akademia e…

VIDEO | Shalke për turp, Leverkuzen e Lajpcig nuk gabojnë

Kanë përfunduar shumica e ndeshjeve në Bundesligë, të vlefshme për javën e 24-t. Surprizat nuk kanë munguar, ku mjafton t’i hidhet një sy rezultatit përfundimtar të sfidës së luajtur në Gelsenkirshen, mes Shalke 04 dhe Dyseldorfit, ku…

Havertz: Duhet të tregoj durim, do vijë momenti im

Nëse do të na duhet të zgjedhim lojtarin më të mirë gjerman nën moshën 20-vjeçare, nuk duhet të mendohemi shumë. Kai Havertz, mesfushori 19-vjeçar i Levekuzen nuk njeh konkurrencë nga moshatarët  e tij dhe jo më kot, ka qenë pjesë e…

VIDEO | Fitore “sllave” për Ajntrahtin, ndalet Leverkuzen

Ajntrahti i Frankfurtit nuk ndalet dhe, pasi “shkatërroi” Lacion në Europa League, ka fituar në transfertë përballë Hofenhajmit me rezultatin 1-2. Ante Rebiç dhe Luka Joviç ishin autorët e golave, duke i dhuruar tre pikë të arta ekipit të…

Kurzava del jashtë loje, PSG gjen zgjidhje te Leverkuzen

Tek PSG duan të afrojnë një tjetër talent nga kampionati gjerman. Parisienët shpenzuan 37 milionë euro për të blerë kartoni e mbrojtësit të Shalkes, Tilo Kehrer, ndërsa shënjestra e tyre e radhës është mbrojtësi i majtë i Levekuzenit…

Tronditet Leverkuzeni, sulmuesi i kombëtares bie pa ndjenja!

Skuadra e Bajer Leverkuzenit ka përjetuar disa momente të forta ankthi gjatë ndeshjes miqësore ndaj ekipit të Vupertalit, pasi sulmuesi Karim Belarabi ka humbur ndjenjat. Gjjthçka ka ndodhur menjëherë pas përfundimit të pjesës së parë.…