Browsing Tag

Lerda

Lerda: Skandal, na dënojnë se jemi vend i vogël!

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, foli pas ndeshjes kundër Sherif Tiraspol. Pas eliminimit, tekniku italian i "Demave" u shpreh: "Kjo është gjëja më negative absolutisht në futboll. Mund të humbësh e fitosh ndeshje, por në këtë mënyrë…

Lerda: Na penalizon rezultati, Sherifin e kemi studiuar

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, ka qenë i pranishëm në konferencën e zakonshme për shtyp para ndeshjeve dhe në virgjilje të sfidës kundër Shërif Tiraspolit, është shprehur: “Mendoj se rezultati i arritur në takimin e parë na…

Partizani mbyll përgatitjet, lajme të mira për “Demat”

Partizani ka mbyllur përgatitjet për sfidën e kthimit kundër Sherif Tiraspolit dhe skuadra kampione e Shqipërisë duket gati. Nën urdhrat e italianit Lerda, “Demat” kanë kryer sot seancën e fundit stërvitore para Sherifit, në Kamzë. Të…

Lerda: Sherifi kundërshtar i rrezikshëm, kam grup me vlera

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, foli sot në konferencë për shtyp para ndeshjes kundër Sherif Tiraspolit. Në fjalën e tij, tekniku i “Demave” u shpreh: SHERIFI - “Sigurisht që përballë kemi një kundërshtar të cilin do ta vlerësojmë…

Lerda: Shkelmimi i shishes? Thjesht emocione, s’kam pendesa!

Partizani kreu një paraqitje të mirë në transfertë ndaj Karabak, por në fund të 90 minutave ekipi azer ia doli të çante mbrojtjen e hekurt të “demave”. Në daljen për shtyp para gazetarëve azerë, trajneri italian shpjegoi se kualiteti i…

Lerda i beson një debutuesi, por nuk ka vend për Trashin

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Partizanit dhe Karabakut, e vlefshme për kualifikueset e Champions League. “Demat” dhe ekipi azer u ndanë në barazim 0-0 në “Selman Stermasi” dhe në orën 19:00, do të vendoset kualifikimi në…

Lerda projekton titullarët, italiani surprizon me Hakajn

Partizani ndeshet në orën 17:30 kundër azerëve të Karabak në kuadër të raundit të parë eliminator të Champions League. Franko Lerda ka përgatitur formacionin për ndeshjen e tij të parë zyrtare si trajner i Partizanit. italiani ka vendosur…

VIDEO | Partizan zhgënjyes, “Demat” munden në miqësore

Partizani luajti sot një miqësore përballë skuadrës slovene, NS Mura, takim në të cilin u mund 2-1. “Demat e Kuq” prodhuan shumë pak në këtë takim dhe raste të pastra për gol nuk arritën të krijonin, pavarësisht se trajneri i ri, Franko…