Browsing Tag

Lena

Pas Maganit, Teuta ndahet edhe me kapitenin

Situatë e çuditshme te Teuta, që me një lëvizje rrufe ka ndërruar trajner, duke larguar Gugash Maganin dhe duke e zëvendësuar me Stavri Nicën, ndërkohë që sot është zyrtarizuar edhe largimi i Nijas Lenës. Mesfushori i njohur la Kukësin…

Lena: Nuk ishim aty ku duhet, por synojmë Europën

Nijas Lena nuk shënoi asnjë gol me Kukësin në edicionin e shkuar, por në ndeshjen e parë si kundërshtar në Kukës shënoi një gol të bukur. Për “Sport Ekspres” kapiteni i Teutës ka folur për ndeshjen dhe synimet e skuadrës së tij. “Kemi…

Lena: Nuk kam thënë që jemi për titull

Mesfushori i Teutës, Nijas Lena, e ka pranuar qetësisht barazimin në Kamzë, edhe pse fitorja iku nga duart në minutën e parafundit të një sfide me dy fytyra. Kapiteni shpjegon arsyet e rënies pas shënimit të golit dhe sqaron se Teuta nuk ka…

Lena rikthehet lider i Teutës: Zgjedhje e lehtë

Nijaz Lena është zyrtarisht i Teutës, ku ka firmosur një kontratë 2-vjeçare dhe do të jetë lideri i një skuadre të rinovuar dhe me moshë mesatare mjaft të re. Mesfushori i njohur ka folur për Supersport, ku ka shpjeguar arsyen që ka…

Lena te Teuta, tashmë është zyrtare

Strugani rikthehet në Durrës, aty ku ka kontribuar dhe dy sezone më parë Nijas Lena dhe Kukësi mund të konsiderohen zyrtarisht të “divorcuar”. Mesfushori shtatshkurtër do e vijojë karrierën e tij te Teuta, ku është aktivizuar dhe në të…

Gjoba për të gjithë, një seancë vlen një rrogë

Lojtarët janë penalizuar me 10% të rrogës vjetore për mosparaqitjen në seancën e parë të stërvitjes. Nuk ka më kthim pas, çështja zgjidhet dyerve të gjykatave Jurgen Zela Në ditën e parë të muajit gusht Kukësi nisi stërvitjen. Edhe…

Partizani pazar te Kukësi, Emini e Lena në shënjestër

Partizani ka zyrtarizuar trajnerin e ri, që do të jetë Mark Juliano, por ndërkohë po lëviz edhe merkatoja në hyrje e lojtarëve. Klubi i kuq pret ende përforcime me lojtarë të huaj, por ndërkohë sheh nga Kukësi për ndonjë afrim. EMINI…

Lena: Në futboll nuk fiton gjithnjë më i miri

Mesfushori i Kukësit, Nijas Lena, është shfaqur i qetë në ekranin e Supersportit, duke e pranuar se kundër fatit nuk mund të luftohet. “Nuk e di ç’duhej të bënim më shumë. I provuam të gjitha, shtyllat, penalltia e humbur, fat i keq, ky…