Browsing Tag

Leeds

VIDEO: Lampard hedh KO Bielsën, Derbi mbretëron në Lids!

Çfarë ndeshje, spektakël i vërtetë. Sfida mes Lids Junajtid dhe Derbi Kaunti i pati të gjitha: Gola, luftë, kartonë të kuq, emocione deri në sekondat e fundit. Ndeshja e parë mes dy skuadrave ishte mbyllur 0-1 në favor të Lidsit dhe të…

E padëgjuar, klubi anglez ia merr mbrapsht biletën një tifozi

Futbolli anglez ka tifozë të panumërt dhe jo vetëm në Premier Ligë, por dhe në ligat inderiore, interesimi është i madh. Ajo çfarë ka ndodhur sot është me të vërtetë diçka shumë qesharake, por dhe e padëgjuar më parë. Një tifoz anglez…

Pas Ekubanit, Lidsi merr edhe Alioskin

Duket se Lidsi në Championship paska ambicie të mëdha, sepse sot ka blerë edhe Ezgjan Alioskin nga Lugano, duke e çuar në 9 numrin e përforcimeve verore. Shqiptari i kombëtares së Maqedonisë ka qenë pjesë e Luganos dhe në sezonin e…