Browsing Tag

Kylian Mbape

Nejmar apo Mbape? Përgjigja e Del Boske të lë pa fjalë

Reali i Madridit këtë merkato pritet të pësojë një revolucion. Dështimi i këtij sezoni e ka futur në aksion Florentino Perezin për të sjellë yje të rinj në “Santiago Bernabeu”. Emrat e Nejmar, Hazard dhe Mabape janë kryefjala e tifozëve të…

Futbollisti perfekt? Mbape jep një përgjigje origjinale

Kilian Mbape është një ndër futbollistët më të famshëm në planet edhe pse sulmuesi i talentuar ende nuk ka mbushur 20-vjeç. Në një intervistë për “ESPN”, francezi ka folur mbi objektivat e skuadrës së tij, si dhe ka përmendur dhe ka…

AS: Reali e ka vendosur, vetëm një e zëvendëson Ronaldon

Kristiano Ronaldo u shit te Juventusi. Kërkonte një sfidë të re dhe Real Madridi nuk u bë pengesë. U fol edhe për krisje raportesh, por tanimë portugezi i përket së shkuarës dhe normalisht historisë së klubit spanjoll, pasi ka fituar…

Mbape krah Pele, i pari në radhë për “Topin e Artë”

Kilian Mpabe është në rrugën e duhur. E thonë shifrat dhe ato nuk gënjejnë. Edhe pse ende nuk i ka mbushur 20 vjeç, sulmuesi francez numëron 56 gola të realizuar, trefish më shumë se Kristiano Ronaldo dhe Mesi. Në treg çmimi i tij është në…