Browsing Tag

Kupa e Amerikës 2019

Skualifikim dhe gjobë, merret vendimi për Leo Mesin

Më në fund është marrë vendimi në lidhje me deklaratat e forta të Leo Mesit në Kupën e Amerikës. Ylli argjentinas nuk e përmbajti veten pas humbjes kundër Brazilit në gjysmëfinale dhe ndëshkimit me të kuqe në finalen për vendin e tretë…

Modelja nuk ndalet, Volanski u arrestua në Brazil-Peru

Kinsej Volanski nuk mjaftohet me hyrjen në fushë gjatë finales së Champions League. Siç e ka treguar vetë nëpërmjet “Instagramit”, ajo bashkë me të dashurin e saj, Vitali janë arrestuar përpara se të fillonte ndeshja mes Perusë dhe…

Alvesh i kthehet Mesit: Je miku im, por ki respekt

Në momentin që flet një njeri si Lionel Mesi aq ashpër e gjithë bota gumëzhin nga diskutimet. Mesi lëshoi akuza për korrupsion ndaj Brazilit dhe CONMEBOL, pas atij kartoni të kuq që mori në ndeshjen e vlefshme për vendet tre dhe katër të…

Ankesë zyrtare, Argjentina nuk e mbyll me kaq me arbitrin

Argjentina i dha lamtumirën Kupës së Amerikës mëngjesin e sotëm, duke u mundur 2-0 nga Brazili vendas. Ndeshja nuk ishte aq e pastër sa rezultati. Ekipi bardhekaltër pati disa raste të pastra për shënim, por fati nuk e ndihmoi aspak. Përveç…

Mesi s’po luan mirë? Di Maria ka versionin e tij

Argjentina po paraqitet relativisht mirë në Kupën e Amerikës. Bardhekaltrit kanë arritur të shkojnë në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni. Më interesantja, është ekipi i vetëm që është kualifikuar në kohën e rregullt, por edhe që ka shënuar…

VIDEO | Bëri gabimin fatal, Suarez nuk e përmban veten!

Uruguai nuk ia doli që të kualifikohej në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës përballë Perusë. Ndeshja e rregullt përfundoi në barazim pa gola, ndërsa goditjet e penalltive i buzëqeshën ekipit peruan. Luis Suarez ishte i pari që goditi dhe…