Browsing Tag

Kololli

VIDEO | Shkëlqen Kololli, gol e asist kundër RB Lajpcig

Benzhamin Kololli ka bërë një paraqitje fantastike në fitoren 4 – 1 të Zyrihut ndaj RB Lajpcig. Futbollisti shqiptar ka qenë autori i golit të parë të takimit. Lojtari polivalent ka manovruar me zgjuarsi në zonë e kundërshtarëve dhe dërgoi…

VIDEO | Kololli gjen golin e radhës, por nuk i mjafton Zyrihut

Benjamin Kololli është lojtari më në formë te Zyrihu. Anësori i përfaqësueses së Kosovës ka gjetur sërish rrugën e rrjetës ,këtë herë ndaj Sant Gallen. Ndonëse 26-vjeçari arriti që të shënonte., nuk i ka mjaftuar ky gol skuadrës së tij, që…

Kololli shijon momentin, “Blick” e vlerëson në Zvicër

Benjamin Kololli ishte protagonist sezonin e shkuar me fanellën e Lozanës, teksa shënoi 10 gola në kampionat. Gjithashtu ai regjistroi disa asiste, por në fund skuadra e tij nuk qëndroi dot në elitën e futbollit zviceran. Këtë verë…

VIDEO Kololli, një gol karriere dhe më pas… aksident!

Kosova po rritet në mënyrë të jashtëzakonshme si kombëtare dhe kjo vjen edhe për faktin se talentet e saj janë rritur nëpër Europë dhe po luajnë rregullisht në klubet përkatës. Një prej tyre, Benjamin Kololli, shënoi sot golin e…