Browsing Tag

Klaudio Ranieri

CR7, Maradona, Murinjo dhe Gatuzo: Ranieri flet për gjithçka

Klaudio Ranieri mbetet një emër shumë i dashur për tifozët e futbollit. Italiani ka drejtuar shumë skuadra në Itali dhe jashtë saj, nuk ka fituar shumë në karrierë, por fitimi i Premier Ligës me Leister Sitin në vitin 2016 mahniti botën dhe…