Browsing Tag

Kevin-Prince Boateng

Zyrtarizohet gjithçka, një “princ” zbarkon në Firence

Kevin Prins Boateng është zyrtarisht një lojtar i Fiorentinës. Ganezi ka kryer gjatë ditës së sotme kontrollet mjekësore dhe më pas ka ardhur firma mbi kontratë. 2-vjeçare është kontrata me klubin nga Firence, ndërsa 32-vjeçari është…

Muriel nuk vjen, katër emra për sulmin e Milanit

Milan vazhdon të kërkojë një lojtar për repartin ofensiv. Luis Muriel nuk u arrit dot, pasi kolumbiani është pranë kalimit te Fiorentina. Megjithatë, kuqezinjtë vazhdojnë punën dhe katër janë alternativat për repartin ofensiv. Siç citon…