Browsing Tag

Keita

VIDEO: Keita e Firminjo, Liverpuli bën detyrën kundër Portos

Liverpuli është mjaftuar me vetëm dy gola në takimin e parë çerekfinale kundër Portos. Një fitore 2-0 në “Anfield Road” është një rezultat i mirë për të kuqtë e Jurgen Klop, por rastet ishin të shumta për ta dhe mund të kishin fituar me një…

Keita zikaltër: Vendimtar Spaleti

Keita Balde kthehet në Itali dhe sot ka zbarkuar në Milano, ku do të kryejë kontrollet mjekësore dhe do të firmosë për Interin. Anësori ofensiv është ndoshta goditja e fundit në merkato për zikaltrit, që në sulm tashmë janë mese te…

E kryer, Keita Balde është i Interit

Dëshira e fundit e Luçiano Spaletit në këtë merkato verore (Modriç është më shumë ëndërr sesa dëshirë reale) po realizohet: Keita Balde është praktikisht i Interit dhe tashmë mbeten vetëm detaje të vogla para se të hidhen firmat.…

Liverpul-Keita, Lajpcigu vendos “mur”

Nabi Keita për momentin duket larg Liverpulit. Sipas mediave angleze, drejtuesit e Lajpcigut ua kanë bërë të qartë kolegëve të Premier Ligës se nuk janë të gatshëm ta shesin lojtarin nga Guinea, qoftë edhe për 100 milionë sterlina.…

Intriga Keita-Milan, Tare replikon me agjentin e lojtarit

Keita Balde Diao mbetet një ndër lojtarët më të kërkuar në treg dhe duket se ka nisur një ankand i egër, mbi të gjitha për faktin se vetë sulmuesi i Lacios duket se dëshiron Juventusin, ndërsa Lacio ia ka premtuar Milanit, por ndërkohë…