E kryer, Keita Balde është i Interit

0

Dëshira e fundit e Luçiano Spaletit në këtë merkato verore (Modriç është më shumë ëndërr sesa dëshirë reale) po realizohet: Keita Balde është praktikisht i Interit dhe tashmë mbeten vetëm detaje të vogla para se të hidhen firmat.

Sulmuesi anësor i Monakos ka dhënë OK dhe ja gjetur marrëveshjen me Interin, duke kaluar në Itali në huazim një-vjeçar për 5 milionë euro.

Nëse Interi do dëshirojë ta blejë, do të paguajë edhe 34 milionë euro, ndërsa Keita ka gati kontratë 4-vjeçare.

23-vjeçari senegalezo-spanjoll shkoi vjet nga Lacio te Monako për 30 milionë euro, duke shënuar 8 gola në Ligën 1, por nuk është përshtatur mirë në Francë dhe kthimi në Serinë A duket zgjidhja e duhur për të gjithë.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.