Browsing Tag

Keita Balde

Alternativa e Korreas, Milani piketon një interist

Milani vazhdon negociatat për të veshur kuqezi Angel Korrean, sulmuesin e Atletiko Madrid. Spanjollët kërkojnë 45 milionë euro për kartonin e 24-vjeçarit. Ai është dëshira e madhe, por Maldini dhe Boban nuk duan të mbeten të…

Nuk bindi Interin, Arsenali hidhet në sulm për 24-vjeçarin

Arsenali po kërkon për një sulmues dhe ka hedhur sytë nga Serie A. I preferuari i Unai Emeri është Keita Balde. Senegalezi mbylli sezonin me Interin, aty ku ishte huazuar nga Monako. Zikaltrit nuk kanë ndërmend të paguajnë shumën e 34…

Balde “del huq” tek Interi, vjen oferta angleze

Keita Balde ishte një ndër blerjet e shumta të Interit gjatë merkatos së verës. Kinezetë e “Suning” që kanë në pronësi klubin zikaltër pranuan të derdhnin 30 milionë Euro në arkat e Monakos për të rikthyer senegalezin në Serie A. Tani më…

Balde zikaltër, mësohen edhe shifrat e transferimit

Inter është afër zyrtarizimit të një tjetër afrimi. Keita Balde nuk është grumbulluar nga tekniku i Monakos për ndeshjen hapëse të kampionatit francez dhe lojtari është pranë kalimit në Milano. Siç citon “Sky Sport”, klubet kanë arritur…