Browsing Tag

Karabak

Lerda: Shkelmimi i shishes? Thjesht emocione, s’kam pendesa!

Partizani kreu një paraqitje të mirë në transfertë ndaj Karabak, por në fund të 90 minutave ekipi azer ia doli të çante mbrojtjen e hekurt të “demave”. Në daljen për shtyp para gazetarëve azerë, trajneri italian shpjegoi se kualiteti i…

Lerda: Rasti i Solomon nuk duhej falur, krenar për këta çuna

Partizani nuk ka arritur të marrë një rezultat pozitiv në transfertë ndaj Karabakut, pas gjithë volumit dhe presionit të krijuar në fund. Kanë qenë golat e Filip Ozobiç dhe Dani Kuintana në fund i që vulosën fitoren 2-0 dhe kualifikimin pas…

VIDEO | Partizani del duke luftuar, Karabak nuk ishte gogol

Karabaku ka arritur ta thyejë Partizanin pas 180 minutash lojë, duke u kualifikuar në turin tjetër kualifikues të Champions League dhe duke i rikthyer “Demat” në shtëpi të eliminuar. Kanë mjaftuar golat nga kroati Ozobiç në minutën e 52’…

Lerda i beson një debutuesi, por nuk ka vend për Trashin

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Partizanit dhe Karabakut, e vlefshme për kualifikueset e Champions League. “Demat” dhe ekipi azer u ndanë në barazim 0-0 në “Selman Stermasi” dhe në orën 19:00, do të vendoset kualifikimi në…

Telushi: Skuadra beson, Karabakun e ndëshkojmë me kundërsulm

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka dhënë një intervistë për “RTSH SPORT”, në prag të transfertës ndaj Karabak. Futbollisti vlonjat ka përmendur disa aspekte të lojës ku skuadra e tij duhet përmirësuar, ndërsa ka theksuar se grupit…

Asani: Kualifikimi 50 me 50, ja si e ndëshkojmë Karabakun

Futbollisti i Partizanit, Jasir Asani, ka dhënë një intervistë për “Supersport” në prag të ndeshjes të së mërkurës, ku “demat” do të ndeshen në Baku të Azerbajxhanit me kampionët e Karabak. Futbollisti nga Shkupi vlerëson forcën e…

Partizani do kualifikimin, motivohet me… fotografi

Partizani luajti 3 ditë më parë ndeshjen e parë kualifikuese të Champions League përballë Karabakut, duke marrë një barazim 0-0 në “Selman Stermasi”. Të besuarit e Lerdës bënë një ndeshje të mirë, por nuk arritën të gjenin golin. Me datë…

Lerda projekton titullarët, italiani surprizon me Hakajn

Partizani ndeshet në orën 17:30 kundër azerëve të Karabak në kuadër të raundit të parë eliminator të Champions League. Franko Lerda ka përgatitur formacionin për ndeshjen e tij të parë zyrtare si trajner i Partizanit. italiani ka vendosur…

Karabak studion Partizanin, Bardhi shqetëson Franko Lerdën

Partizani nesër niset drejt Shqipërisë, ndërkohë që nën urdhrat e trajnerit Franko Lerda është vënë edhe mesfushori Rron Broja. Të kuqtë gjatë qëndrimit në Slloveni kanë zhvilluar dy ndeshje miqësore, me Sarajevon dhe NS Mura. Dy humbje…

Agolli i jep fund në Azerbajxhan, familja e çon në SHBA

Ansi Agolli i ka dhënë fund një “kapitulli” 9-vjeçar në Azerbajxhan me skuadrën e Karabagut. Në fillim të ndeshjes ndaj Sabail, trajneri i ekipit Kurban Kurbanov ia dha  mbrojtësit shqiptar i dha një fanellë me numrin 317, që është numri i…

Agolli zhyt në krizë Lilajn dhe Xhejmsin

Në Azerbajxhan luan kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Ansi Agolli, por njëkohësisht dhe mesfushori Sabjen Lilaj. Agolli aktivizohet tek Karabaku që sot ka mundur thellë skuadrën e Gabalës, ku vecc Lilajt luan dhe sulmuesi Xhejms,…