Browsing Tag

ismael dunga

Konfirmohet Ngo, Mema: E prisnim sot, ka diçka që më çudit!

Tirana triumfoi ndaj Bylisit 5-1 në miqësore dhe kur mëson rezultatin shumëkush mendon se bardheblutë kanë shkëlqyer. Në këtë periudhë janë të pakta ekipet që shfaqen mirë në fushë dhe Tirana e Ardian Memës nuk bën përjashtim. Kreun e…

Dunga: Bukur t’i shënosh Partizanit, ja pse zgjodha Tiranën

Ismael Dunga është një nga afrimet cilësorë të Tiranës, që këtë sezon kërkon titullin kampion. Sulmuesi nga Kenia, pasi ka firmosur për bardheblutë dhe gjithçka është bërë zyrtare, ka treguar edhe pse zgjidhi të ishte pjesë e 24 herë…

Dunga zyrtarisht bardheblu, radhën e ka Ngo

Tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi. Sulmuesi Ismael Dunga ka nënshkruar me Tiranën për dy vite dhe klubi bardheblu ka bërë njoftimin për lëvizjen e radhës në merkato. Kështu, trajneri Mema do të ketë në dispozicion një sulmues me vlera,…

Lëvizjet e fundit të Tiranës, bardheblutë do jenë super

Tirana po tenton të përforcohet edhe më shumë, me synim fitimin e titullit kampion. Bardheblutë deri më tani kanë zyrtarizuar afrimet e Agustin Torasa, Elton Kale dhe Idrizi Batha, ndërkohë që i radhës që pritet të nënshkruajë është…

Tirana nuk ndalet, akord me bomberin e Superiores

Përforcimet s’kanë të ndalur te Tirana. Pas firmave me treshen e Flamurtarit, Batha, Kale, Torasa, bardheblutë synojnë të përforcojnë repartin e sulmit me një emër të njohur të kampionatit shqiptar. Teksa bisedimet me Majkëll Ngo janë…

“Tërbohet” klubi i Ipko Superliga, shkak Dunga e Orelesi

Ismael Dunga dhe Nureden Orelesi janë dy nga lojtarët e lidhur me një kalim të mundshëm te skuadra e Gjilanit në Kosovë. Sulmuesi në fakt ka arritur marrëveshjen me Kukësin dhe nesër pritet të hidhet firma në kontratë. Edh për mesfushorin…

E hënë e nxehtë, Kukësi ka gati 2 goditje në merkato

E hëna do të jetë e nxehtë për Kukësin, pasi pritet të ketë disa zyrtarizime. Sikurse kemi njoftuar më parë, sulmuesi Ismael Dunga pritet të hedhë të zezën mbi të bardhë dhe të vihet nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka. Kështu, me…

Operacion “blic” i Teutës, sërish pazar në Gjirokastër

Teuta nuk ka qëndruar duarkryq gjatë kësaj periudhe, pasi ka punuar të përforcohet në ato pozicione ku skuadra ka më së shumti nevojë. Deri më tani janë zyrtarizuar vetëm dy lëvizje në dalje, Erlis Frashëri dhe Latif Amadu. Ndërkohë në…