Browsing Tag

Inzaghi

Shumë fjalë, Inzagi merr vendimin final

Simone Inzagi do të qëndrojë te Lacio. Trajneri i skuadrës romane kishte kohë që përflitej për largim, me Juven e Milanin që dukeshin të interesuar. Pas triumfit në Kupën e Italisë Inzagi kërkoi kohë, për t'u menduar dhe për të parë…

Inzagi: Fitore historike, ua kushtoj tifozëve

Mbyllje fantastike për një ndeshje fantastike për Lacion. Dibala i futi të dridhurat tifozerisë laciale, por tribuna e tifozerisë ultras këndonte në kor “rëndësi ka zemra”, ajo që nxorri në shtesë Lacio, duke shënuar golin e tretë me të…

Inzagi nuk vjen te Shqipëria, çështje logjike dhe… sallami

Pipo Inzagi do të vazhdojë të drejtojë Venecian dhe lajmi për një interesim të Shqipërisë nuk është se i ka bërë shumë përshtypje. Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka publikuar asnjëherë ndonjë listë zyrtare emrash me të cilët po…

Inzagi, Duka takohet me sekretarin e federatës italiane

Hera e fundit që Pipo Inzagi është kryqëzuar me Shqipërinë ka qenë viti 1995. Parma-Teuta 2-0, Inzagi shënoi golin e tij të parë në kupat e Europës. Sot një prej shënuesve më të rëndësishëm të Serisë në dy dekadat e fundit është një nga…

Inzagi shtyn vendimin për në korrik, shkon drejt refuzimit!

Filipo Inzagi ka shtyrë vendimin për të pranuar ose jo ofertën e presidentit të FSHF-së Armand Duka për të drejtuar kombëtaren e Shqipërisë. Trajneri i Venecias, i cili është duke pushuar në Formentera të Spanjës, ka kërkuar që të…

Inzagi, 24 orë kohë për të vendosur për Shqipërinë

Pipo Inzaghi duket se është emri i preferuar nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka për postin e trajnerit të kombëtares shqiptare. Nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga FSHF në lidhje me emra të veçantë, por njoftimi i…

Inzagi te Shqipëria/ Venecia nuk është kundër, por…

SuperPipo Inzagi te Shqipëria? Një opsion mjaft i vështirë për t’u realizuar, për shumë arsye. Ish-ylli i futbollit italian dhe atij botëror mund të jetë vërtet një alternativë për kombëtaren tonë, por gjithçka ngec sidomos në një pikë:…