Browsing Tag

Indrit Tuci

Lokomotiva bëhet kuqezi, gjashtë shqiptarë në “bord”

Lokomotiva e Zagrebit është zhvendosur në Holandë, aty ku do të zhvillojë fazën përgatitore në prag të sezonit të ri. Klubi kroat ka në përbërje disa shqiptarë dhe të tjerë pritet të bashkohen me ekipin e të rinjve këtë verë.…

Kroatët bëjnë shqiponjën, Tuci e Mehmetllari në finale

Një ditë më parë Sokol Cikalleshi dhe Azdren Llullaku siguruan kalimin në finalet  e Kupës në Turqi dhe Rumani, ndërkohë që sot janë dy lojtarë të rinj shqiptarë që kanë festuar në Kroaci. Indrit Tuci dhe Arbër Mehmetllari i janë gëzuar…

Lokomotiva “fluturon” me shqiptarë, Tuci gol e asist

Lokomotiva e Zagrebit, ajo e të rinjve, ka marrë kryesimin e kampionatit. Skuadra e dyshes kuqezi, Arbër Mehmetllari dhe Indrit Tuci, mundi me rezultatin 0-3 NK Zagreb dhe tashmë ka një pikë më shumë se Hajduku i Splitit. Këta të fundit u…

Mehmetllari e Tuci lënë shenjë edhe në derbin e Zagrebit

Barazim në derbin e Zagrebit për 19-vjeçarë, që u mbyll në barazim 3-3. Skuadra e Lokomotivës ishte në avantazh 1-3 , por nuk e ruajti dot epërsinë dhe ndau nga një pikë me Dinamon. Kështu mbetet në vendin e dytë në klasifikim. Nga…

Lokomotiva “flet shqip”, Tuci e Mehmetllari e nderojnë

Lokomotiva e Zagrebit U19 rigjen fitoren dhe sërish protagonistë janë dyshja kuqezi, Arbër Mehmetllari dhe Indrit Tuci. Sulmuesi dhe mesfushori i avancuar shënuan dy golat që i dhanë fitoren skuadrës kroate ndaj ekipit të Istra. Kjo…

Tuci titullar, Mehmetllari dygolësh dhe… mërzi

Arbër Mehmetllari vazhdon të shënojë për të rinjtë e Lokomotivës së Zagrebit. Sulmuesi i transferuar në Kroaci këtë verë realizoi dy herë në takimin e sotëm që skuadra e tij barazoi në transfertë me Varazhdin. Sulmuesi, i cili në…

Lokomotiva i falet shqiptarëve, tre gola kuqezi

Lokomotiva e Zagrebit numëron disa shqiptarë pjesë të ekipit. Me ekipin e parë po spikasin Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati, kurse dy të tjerë i ka huazuar në Superiore te skuadra e Laçit. Jon Mersinaj dhe Enis Çokaj po luajnë si titullarë me…

Dy talente nga Shqipëria për Lokomotivën e Zagrebit

Lokomotiva e Zagrebit i ka hedhur sytë nga Shqipëria dhe po kërkon për talente. Lirim Kastrati është një nga të rinjtë që po shkëlqen me ekipin e parë dhe ka pasur oferta nga Hajduku i Splitit, që ka arritur të ofrojë deri në 3 milionë…