Browsing Tag

Ilir Gjyla

Gjyla nuk lëviz nga Lushnja, akord edhe me Broshkën

Dy ditët e para të muajit korrik kanë qenë intensive për kryetarin e Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe. I zgjedhur në mandatin e dytë të tij në këtë post, ai nuk harroi futbollin, nisur edhe nga koha e shkurtër që ka mbetur për të nisur…

Ilir Gjyla: Lushnjën e duan të gjithë, ju tregoj sekretin

Edhe pse ka tre javë pushim nga mbyllja e sezonit të kaluar, te skuadra e Lushnjës nuk është ndjerë kjo pauzë. Stafi teknik e drejtuesit e klubit i kanë bërë planet për sezonin e ri dhe këtë situatë pune e deklaron për SportEkspres.com vetë…

Gjyla tregon “sekretin” e fitoreve radhazi

Në 11 javët e luajtura në kampionatin e Kategorisë së Parë, skuadra e Lushnjes ka treguar shumë oshilacione. Në 8 javët e para kishte grumbulluar 8 pikë, ndërsa në tre ndeshjet e fundit ka arritur tre fitore, 9 pikë. Për këtë dukuri,…