Browsing Tag

Iker Casillas

Pasardhësi i Kasijas, Porto tenton anglezin e famshëm

Porto po punon në merkato për të gjetur pasardhësin e Iker Kasijas. Spanjolli pësoi një atak kardiak në muajin maj. Ndërhyrja e shpejtë e mjekëve bëri që 38-vjeçari ta merrte me shpejtësi veten. Ai do të vazhdojë të jetë pjesë e stafit…

Kasijas merr vendimin përfundimtar, zbulohet e ardhmja e tij

Iker Kasijas ka marrë një vendim për të ardhmen. Portieri spanjoll pësoi një infarkt gjatë stërvitjes së dy majit. Ndërhyrja ishte e menjëhershme dhe për fat ia doli të shpëtojë. 38-vjeçari e ka ndarë mendjen dhe portugezja “O Jogo”…

Rrezik i madh, Kasijas merr vendimin e vështirë

Iker Kasijas i trembi të gjithë para disa javësh. Portieri i Portos pësoi një atak kardiak në stërvitje, por për fat të mirë ia hodhi dhe e kaloi momentin e vështirë. 37-vjeçari qëndroi disa ditë në spital, ndërsa tani ndodhet në formë…

E ardhmja pa Kasijas, Porto përgatit një super goditje

E ardhmja e Iker Kasijas në fushën e gjelbërt është në një dyshim të madh. Spanjolli pësoi një arrest kardiak më 1 maj gjatë stërvitjes më Porton dhe për fat të mirë arriti ta mundë sëmundjen e befasishme. Megjithatë kujdesi duhet të jetë…

Zyrtare: Iker Kasijas “përjetësisht” i Portos, vjen firma

Iker Kasijas do të vazhdojë të mbrojë ngjyrat e Portos. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi në një deklaratë zyrtare në “Tëitter”, ku shkruhet se portieri ka rinovuar kontratën me klubin dhe shoqërohet nga një foto me momentet më të…