Browsing Tag

hodson-odoi

Miliona dhe numri “10”, Hadson-Odoi pranon ofertën

Çelsi dhe Eden Hazard ende nuk janë ndarë zyrtarisht, por kalimi i belgut te Reali është thuajse e kryer. Kështu, blutë e Londrës kanë nisur të përgatisin sezonin e ri pa lojtarin e tyre kyç. Gjithsesi, duket se frenat e ekipit do t’i…

Legjenda angleze del kundër Sarrit: Pse nuk luan Hodson-Odoi?!

Kallum Hodson-Odoi debutoi me kombëtaren e Anglisë mbrëmjen e djeshme, ku arriti edhe të luajë rol kryesor në golin e pestë për “Tre Luanët”. I futur në fushë në minutën e 70’ në vend të Sterling, Odoi ishte protagonist, pasi gjuajtja e tij…

“Jam i shokuar”, talenti i Çelsit grumbullohet me Anglinë

“Nuk e prisja, mendoja se trajneri po bën shaka. Kur çdo gjë u bë e qartë, u shokova.” Kështu tha talenti i Çelsit, Kallum Hodson-Odoi në fjalën e tij të parë si lojtar i Anglisë. Një dëmtim i Luk Shou bëri që trajneri Sauthegejt të…