Browsing Tag

Hasi

VIDEO | Skuadra e Hasit shokon kryesuesit, Hasani jep asistin

Besnik Hasi ka marrë një pikë të artë me skuadrën e Al Raed në kampionatin e Arabisë Saudite. Ekipi i trajnerit shqiptar e ka mbyllur me rezultatin 1 – 1 transfertën ndaj kryesuesve të Al Hilal. Të dy golat u shënuan në minutat e fundit të…

Hasi debuton me barazim, Hasani e nis si titullar

Besnik Hasi e ka nisur me një barazim aventurën  e tij te skuadra e Al Raedit. Ekip i trajnerit 46-vjeçar barazoi 1-1 në transfertën e vështirë ndaj Al Itifak, klub ky që sezonin e shkuar u rendit në vendin e katër në kampionatin e Arabisë…

“Tani fshiheni, ose ndryshoni emër dhe lavdëroni Hasin!”

Besnik Hasi e ka fituar betejën e tij të parë dhe më të madhe: Olimpiakosi është në grupet e Champions League. 30 milionë euro arkëtime për kualifikimin, objektiv që nuk u arrit vjet. Presidenti Marinaqis u kritikua ashpër kur zgjodhi…

Greqia mahnitet nga Hasi: Një kryevepër në Beograd!

Nëse deri dje debatet ishin të të mëdha në Greqi, rreth faktit që një shqiptar do të drejtonte Olimpiakosin, në një ambient të vështirë dhe të mbushur me shfaqje racizmi, sot kanë heshtur të gjithë. Besnik Hasi e ka nisur me një fitore…

Pse çështja “Hasi” është një idiotësi

Baneri i tifozëve të Olimpiakosit që i kujtonin trajnerit të tyre, Besnik hasi, e Kosova është serbi – jo vetëm që nuk duhet marrë seriozisht – por as nuk duhet të konsiderohet si i tillë e ca më shumë të përjetohet si një ide fikse e një…