Browsing Tag

Harry Kane

“Jam gati”, Totenhemi me një yll më shumë në finale

Totenhemit që nga 9 prilli i është dashur të privohet nga shërbimet e sulmuesit kryesor. Herri Kejn pësoi atë dëmtim në ligamente dhe gjatë gjithë kësa periudhe i është dashur të punojë fort për t’u kthyer në urdhrat e trajnerit Poçetino.…

Grizman kalon i dyti, Mesi do te Barça yllin anglez

Barcelona është pranë nënshkrimit me Antuan Grizman. Francezi lajmëroi largimin nga Atletiko e Madridit dhe katalanasit janë favoriti kryesor për ta marrë. Klauzola e blerjes së tij është 120 milionë euro. Ai pranon edhe një ulje të pagës…

Tronditet Totenhemi, dëmtohet lojtari kryesor  

Herri Kejn trembi jo pak stafin e Totenhemit në momentin që u dëmtua në ndeshjen e fundit ndaj Mançester Junajtid, por në fillim u pa si diçka jo serioze. Gjithsesi, tashmë që janë kryer të gjitha analizat dhe kanë dalë përgjigjet, ambienti…

Plani i Real Madridit për rinovim, pazar te Totenhami

Skuadra e Realit të Madridit kapi majat e futbollit në pesë sezonet e fundit, por me moshën mesatare që po rritet, presidenti Perez ka menduar për rinovim të skuadrës. Largimi i Ronaldos mendohet të ishte vetëm hapi i parë i këtij…

Shifrat e frikshme, Herri Kejn është një “makineri” goli

Totenhemit i mjaftoi një gol i Herri Kejn për të fituar përballë Çelsit në “FA Cup”. Kapiteni shndërroi një gol një penallti në minutën e 27-të dhe “Spurs” fituan gjysmëfinalen e parë, ndërsa ndeshja e kthimit do të luhet me datë 22 janar.…