Browsing Tag

Gianni De Biasi

1 milion euro më pak, si De Biazi vendosi “veton”

Shqipëria mori pjesë për herë të parë në kampionatin europian në Francë në vitin 2016, çka solli edhe të ardhura të rëndësishme për FSHF-në. Gjithsesi ato mund të kishin qenë edhe më të larta nëse do të pranonin një ofertë për të qëndruar…

De Biazi aplikon për punë, pret përgjigje nga Azia

Xhani De Biazi është padyshim një ndër trajnerët më të dashur për ne, kjo dhe për faktin e thjeshtë, që ishte protgonist në arritjen historike të pjesëmarrjes në Euro 2016. Trajneri italian, që nga periudha kur u largua nga stoli i…

Xhani De Biazi e thotë hapur: Dua të kthehem!

Xhani De Biazi, pas largimit nga Shqipëria, provoi një eksperiencë në Spanjë në krye të Alaves. Nga atëherë është folur shumë dhe ofertat nuk i kanë munguar italianit. Mezi pret të nisë të trajnojë dhe këtë e ka shprehur në një intervistë…

De Biazi: Strakosha dobët? Shikoni Donarumën!

Xhani De Biazi ende nuk ka gjetur një ekip për të drejtuar, por në Itali ai ka reputacionin e tij dhe shpesh jep intervista në rolin e specialistit të futbollist. Së fundmi ka folur për ecurinë e Lacios dhe mes çështjeve të ndryshme ka…

De Biazi refuzon milionat, tani i del emri te Kievo

Xhani De Biazi mbetet i papunë. Së fundmi ai mori një ofertë nga Armenia, madje mediat vendase raportuan se italiani kishte qenë atje dhe kishte biseduar me presidentin e federatës. Në fund nuk ka pasur marrëveshje. Sipas asaj që…

E ardhmja, De Biazi: Kam disa kontakte…

Polonia vendosi të emërojë një vendas n krye të pankinës dhe Xhani De Biazi mbeti sërish i papunë, nëse mund të thuhet kështu prej faktit se nuk po drejton asnjë ekip. Momentalisht bën specialistin sportiv dhe së fundmi ka folur gjerë e…

De Biazi parashikon ndeshjen: Kemi ekip më të mirë

Një tifoz special i përfaqësueses sonë në takimin ndaj Izraelit, do të jetë dhe ish-trajneri Xhani De Biazi. Tekniku italian nuk ka ngurruar të japë parashikimin e tij për ndeshjen para gazetarëve në ambientet e stadiumit “Elbasan Arena”.…

Orges Shehi, në gjurmët e… Xhani De Biazit

Orges Shehi ka nisur një etapë të re në karrierën e tij dhe tashmë te Skënderbeu ka marrë përsipër drejtimin e skuadrës si trajner. Nuk pati kohë aspak për të pushuar dhe menjëherë në pankinë. Gjatë karrierës së tij ka pasur mundësinë të…