Browsing Tag

Frederik Veseli

Veseli i jep fund tek Empoli, e ardhmja në Turqi

Frederik Veseli i ka dhënë fund aventurës së tij 3-vjeçare me skuadrën e Empolit. Portali i njohur italian “gianlucadimarzio.com” raporton se destinacioni i ri i mbrojtësit shqiptar do të jetë skuadra e Superligës turke Denizlispor.…

Empoli merr vendim, e ardhmja e Veselit jashtë Italisë?

Frederik Veseli dhe shokët e tij zhvilluan një futboll të bukur, por Empoli nuk ia doli të mbijetonte në Serie A. Mbrojtësi i kombëtares ka edhe dy vite kontratë me klubin toskan, por e ardhmja e tij mund të jetë jashtë Italisë.…

Moduli, goli i pësuar dhe e ardhmja, flet Veseli

Mbrojtësi Frederik Veseli ishte ndër më të mirët në takimin e sotëm ndaj Islandës. Në fund të takimit qendërmbrojtës i kombëtares sonë foli për Supersport në lidhje me ndeshjen dhe të ardhmen e tij me ekipin toskan. GOLI –  “Kaloi 3-4…

Rezultatet jo të mira, Empoli dhe Veseli me trajner të ri

Empoli i Frederik Veselit nuk po ecën siç duhet në javët e fundit. Tre ndeshje pa fitore, duke parë dhe formën e mirë që po kalon Bolonja pas emërimit të Mihajloviç në pankinë, kanë bërë që drejtuesit e Empolit, të mendojnë për një trajner…

Barazim për Veselin dhe Balliun, feston Dermaku

Frederik Veseli ishte titullar në barazimin e Empolit kundër Spalit në transfertë. Ndeshja u mbyll në barazim 2-2, ndërsa Spali luajti që nga minuta e 49 me një lojtar më pak. Ndeshja e tretë rresht pa humbje për Empolin, që vinte nga…

Empoli nxiton për Veselin, Torino “piketon” një shqiptar

Frederik Veseli është pjesë e Empolit që prej verës së vitit 2016, ndërkohë që skuadra italiane e ka në planet e saj afatgjata mbrojtësin shqiptar. Sikurse raporton “Gazetta dello Sport”, së fundmi ka pasur bisedime për nënshkrimin e…

Berisha nuk e lëshon katërkëndëshin, probleme për Gjimshitin

Atalanta luan në transfertë kundër Empolit të dielën prej orës 15:00, ndërkohë që në fushë nga minuta e parë pritet të jetë sërish portieri Etrit Berisha. “Gardiani” i kombëtares ka rifituar vendin në formacion dhe me paraqitjet e mira që…

Konfirmohet momenti “jo” i Hysajt, Veseli në stol

Largimi i Mauricio Sarrit këtë verë nga Napoli duket se i ka lëkundur pozitat e Elseid Hysajt te skuadra italiane. Mediat përtej Adriatikut raportojnë se po mendohet të gjendet një zëvendësues, ndërkohë që nga ana tjetër klubi nuk ka asnjë…

Hysaj rikthehet titullar, Strakosha është i paprekshëm

Serie A luan javën e dhjetë dhe sikurse dihet janë disa shqiptarët që luajnë në elitën e futbollin italian. Por jo të gjithë do të jenë në fushë për skuadrat e tyre. Nesër prej orës 15:00 Atalanta përballet me Parmën dhe Gasperini sërish…

Veseli sërish jashtë, humb duelin me Ronaldon

Ende me probleme mbrojtësi Frederik Veseli. Lojtari polivalent u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren për ndeshjet me Jordaninë dhe Izraelin, çka bëri që të largohej para kohe. Futbollisti 25-vjeçar akoma nuk është rikuperuar. Ai…

Veseli sfidon Milanin, projektohet titullar

Milani përballet sonte në transfertë me Empolin. Një ndeshje që nis prej orës 21:00 dhe kuqezinjtë duhet ta fitojnë me çdo kusht. Sigurisht vendasit nuk do të hyjnë në fushë të dorëzuar. Mungesë e madhe ajo e Higuain për Milanin,…