Browsing Tag

ffk

Skandal në Kosovë, dënohet me burg presidenti i FFK-së!

Agim Ademi, kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, është dënuar me 9 muaj burg. Ditën e sotme ai është paraqitur në gjykatë dhe është marrë vendimi. Ademi dhe Muharrem Rama (është dënuar me një vit burg) akuzoheshin për shkak të…

Një talent i Bundesligës drejt Kosovës, Ademi zbulon emrin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka qenë i ftuar në emision “Debat Plus” në “RTV Dukagjini”, ku ka folur mbi tema të ndryshme që prekin futbollin në Kosovë. Kur u pyet në lidhje me bisedimet me lojtarët e rinj të…

Derbi i Anamoravës në “Fadil Vokrri”, tërbohen Plisat

Drita-Gjilani, i njohur ndryshe si derbi i Anamoravës, nuk do të zhvillohet në stadiumin “Agim Ramadani-Katana”, por në Prishtinë. Kjo zhvendosje është bërë për shkak se stadiumi nuk i plotëson kushtet e sigurisë. Momentalisht po bëhen…

Loret Sadiku me akuza, çon FSHF-në në FIFA

Loret Sadiku e ka bërë të qartë se dëshiron të jetë pjesë e përfaqësueses së Kosovës. Megjithatë, mesfushori nuk do ta ketë të lehtë t’i plotësohet kjo dëshirë, pasi FIFA nuk lejon që lojtarët të ndërrojnë tri herë skuadrën përfaqësuese.…